Small Group Directory

Location Leader Day/Time
Agape SG Leonora Corpuz/Novielyn Comti Wednesday/Skype (Ladies)
Ang Mo Kio SG Matthew Hu and Lu Dong Friday/7.30-9.45pm (Chinese Adults)
Aroozoo Ave SG Analee Ang/Antony Moess Friday/8pm (Mixed Adults)
Arthur Road SG Scott and Jacqui Rupp Friday/8-10pm (Mixed Adults)
Bedok SG Nitin and Pauline Aggarwal Friday/7.30pm (Mixed Adults)
Belmont Road SG Sam Rhee/Eward Han Saturday/8.30-10pm (Korean Men)
Chua Chu Kang Loop SG George and Liza Tan Alternate Sat/7-9.30pm (Mixed Adults)
Clement Ave 5 SG David and Ros Dykema Friday/7.30pm (Mixed Adults)
East Meets West (Ewe Boon Rd) YH and Lynn Pak Alternate Sat/2-4pm (Mixed Adults)
Farrer Road SG Tim and Liza Pinnegar Wednesday/7.45pm (Mixed Adults)
Farrer Road Korean SG Erin Hwang Tuesday/8pm (Korean Ladies)
Holland Green SG Jin Hian Goh/Eugene Tay Friday evenings (Mixed Adults)
IBC, #02-06 SG Mark and Jeann Ng Friday/8pm (Alternate weeks; mixed)
IBC Group - Young Families SG Malte Robyn Rode Saturday/4-6pm (Young Families)
IBC Tuesday SG Noel and Elaine Goh Tuesday/7.30pm (Mixed Adults)
IBC Wednesday SG David and Christine Pan Alternate Wed/8pm (Mixed Adults)
IBC Oikos SG Joseph Sin/Edwin Chan Friday/7.30-9.30pm (Mixed Adults)
IBC - FBI SG Oluf Svendsen/Ferdian Widjaja Saturday/10am-12 noon (Mixed Adults)
IBC Ladies SG Julianna Bing/June Chan Saturday/3-5pm (Ladies)
IBC Awana Parents (1) Eric and Evi Surjawinata Sunday/1.30-2.30pm (Awana kids' parents)
IBC Awana Parents (2) Matthew and Bertha Kremer Sunday/3-5pm (Parents of Awana kids)
Jalan Berjaya SG Paul and Fiona Zakowich Tuesday/7.30-9pm (Mixed Adults)
Jalan Lempeng SG Danny and Betsy Whittaker Thursday/7-9pm (Mixed Adults)
Kim Yam Road SG (River Valley) Chi Maronilla/Fred Lim Tuesday/8pm (Mixed Adults)
Leedon Heights SG He Jin Jeon Tuesday/8pm (Korean Ladies)
Lincoln Road SG Andreas and Julie Wendtland Saturday/10am-12noon (Mixed Adults)
SG@67 Meng Peng and Kwee Hong Friday/7.30-10pm (Mixed Adults)
Life@IBC Keith Carter/Sebastian Ng/Alan Liu Friday/7.30pm (Young Families)
Mt Sinai SG Jeffrey and Pauline Boey Friday/7.30pm (Mixed Adults)
Queen's Road SG Kent Ng/Paul Lorentzen Friday/7.30-9.30pm (Couples > 40 yrs)
Raffles Place SG Magdalene Wong Thursday/6.30pm (Ladies)
Richard Tan SG Richard and Siew Ying Friday/7.30-10pm (Mixed Adults)
Seletar Hills SG Wilson Ang Thursday/8-10pm (Mixed Adults)
Shalom@Greenwood SG O' Niel and Nilushi Friday/7.30pm (Mixed Adults)
Shine@IBC Keith Cater/Alan Liu Friday/7.30pm (Young Families)
Suffolk Road SG (Novena) Cecilia Mok Sunday (2nd & 4th)/3-5pm (Ladies)
Thomson Road SG Moe and Maggie Thwin Saturday/7.30-9.30pm (Mixed Adults)
West Coast SG Michael Crabtree Friday/7pm (Mixed Adults)
Woollenton Park SG Luke Tan Friday/7.30pm (Mixed Adults)
Location Leader Day/Time
Bishan St 13 SG Andy Lin Friday/8-11pm (Young Adults, mixed)
Clementi SG Abimere Almendarez Saturday/7pm (YA, Young Ladies)
Kingdom Chicks SG Clara Lee Wednesday/7.30pm (YA Ladies)
God's Minions SG Daniel Boey Friday/8-10pm (84, Queen's Road)
The Sheepfold SG Eu Jin and Charmaine Saturday/10am (IBC, #02-06)
IBC Young Couples SG Steve Reiter Saturday/2-4pm (Kitchener Link)
IBC Saturday YA SG Lemuel and Angeline Kumarga Saturday/2.30-4.30pm (YA, mixed)
Sing Ming Road SG Indra Gunawan/Erickson Mok Saturday/3-5pm (Young Adults, mixed)
Location Leader Day/Time
Middle School - Bro's Life Group  Jody Esguerra Saturday, 1-2.30pm (IBC Jody's office) 
Junior High School Girls SG Alice Wong Saturday, 1-230pm (IBC Youth Lounge) 
Girl Talk BS Group Hannah Esguerra  Saturday, 7-9pm (Esguerra's home)
High School SG - TGIF Submarines  Daniel Kwik Friday, 7.30-10pm (IBC)
Beautiful Feet SG Elliott Tan Saturday, 1-3pm (IBC #01-12)
Location Leader Day/Time
Sembawang SG  Benedict Azurena  Friday/7.30pm
Ang Mo Kio SG Bobby Custodio Thur/Fri evening
Sengkang SG John De Guzman Friday evening
Yishun SG Froilan Gagua Friday/7.30pm
Location Leader Day/Time
Jurong West SG Belle Farjardo/Chit  Friday evening/7.30pm
Bukit Panjang SG Nathan Tabile Friday evening/7.30pm
Bukit Panjang SG 2 Yoy Artiga Friday/7.30pm
Bukit Batok SG 1 Andy Esguerra Tuesday/8-10pm (Mixed Adults) 
Bukit Batok SG 2 Candice Catapang Friday/8-10pm
Chinese Garden SG  Earnesto Palcon Friday/7.30pm
Yew Tee SG Ned Medrano Friday/7.30pm
Location Leader Day/Time
Simei SG Cheryl Taganas/Lowie Camaymayan  Monday/7.30pm (Mixed Adults) 
Location Leader Day/Time
Bishan SG Ben Perez & Dennis Raminez  Friday/8-10pm (Mixed)
Far East SG Nino Vidal Tuesday/8pm
Location Facilitator Day/Time
IBC 01 Angie Tabaquero Sunday/1-2pm (Ladies)
IBC 02 Lloyd Longos Sunday/4pm (Filipino Leaders)
IBC 03 Lovelee Laspinas/Ligaya Guatane Sunday/1.30-2.30pm (Ladies)
IBC 04 Mary Ann Rombaoa Sunday/1.30-2.30pm (Ladies)
IBC 05 Belle Farjardo Sunday afternoon (YA Filipino)
IBC 06 Zenaida Sabado/Christine Lovino Sunday/1.30-2.30pm (Ladies)
IBC 07 Sofie Ledda/Ana Jean Golilao Sunday/1.30-2.30pm (Ladies)
IBC 08 Thess Arzadon Sunday/1.30-2.30pm (Ladies)
IBC 09 Rhea Lavilla Sunday/1.30-2.30pm (Ladies)
IBC 10 Marge Encarnado/Judily Casbusbusan  Sunday/1.30-2.30pm (Ladies)
IBC 11 Jenna Funtecha & Precilla Sarvida Sunday/11.30-12.30pm (Ladies)
IBC 12 Belle Farjardo Sunday/3pm (ETS Book 2)
IBC 13 Angie Tabequero/Rose Acosta Sunday/2.00-3.30pm (ladies)
IBC 14 Julie Gaspar Sunday/2.00-3.30pm (Ladies)
IBC 15 Amor Robles Sunday/2.00-3.30pm (Ladies)
IBC 16 Lloyd Longos Sunday/9.30-10.30am (ETS Book 1) 
IBC 17 Hyman Robles Sunday/9.30-10.30am (ETS Book 1)
Beginners - IBC Jeanna Funtecha Sunday/2.30-3.30pm (Ladies)
Dunamis - IBC Floreanne Villaruz Sunday/2.30-3.30pm (Ladies)
Called for Excellence - IBC  Buenalyn Bugay  
Orchard SG Jeanna Funtecha Thursday evening
Location Leader Day/Time
IBC Indonesian Men's SG  Heng Yong/Ming Susilo Sunday/11.15am
IBC Women's SG Erika Rotani Sunday/11.15am
Location Facilitator Day/Time
Living Stone - Cantonese Wendy Hung 1st and 3rd Saturday/6.30-9.30pm
Wellspring Group Matthew Chan 2nd and 4th Saturday /6.00-9.00pm
Mustard Seed Lin Rong 2nd and 4th Friday/6.30pm
Oasis Group Chen Min 2nd and 4th Saturday/5.00pm
Young Adult Group Ivy Tang Yuhui 1st and 3rd Friday/6.30pm
Woodlands Rock Peter Ng/Louisa Friday/7-9.30pm (Chinese Adults, English Youth)
Lighthouse Group Yuming Fu/Jane Gong Saturday/6.30-10pm (Mixed Adults)
Live out Love Dance Group Tan Ping Yu Friday/10am to 12 noon

Contact Us

Leave Us a Message

0
terms and condition.

Comments